CELE ZWIĄZKU ZJEDNOCZONYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Wspólnie możemy więcej.

16K
shares

GŁÓWNE CELE 

 

1. PRZYSTĄPIENIE DO RADY DIALOGU SPOŁECZNEGO 

Co to RDS i dlaczego to dla nas ważne ? 

Więcej informacji znajdziesz na http://www.dialog.gov.pl/dialog-krajowy/rada-dialogu-spolecznego/rada-dialogu-spolecznego/ 

Obecnie w RDS zasiadają przedstawiciele korporacji i to oni mają zaszczyt wypowiadania się w twoim imieniu . Dzieje się tak dlatego , iż warunkiem przystąpienia do RDS jest wykazanie zatrudniania ponad 300 tysięcy pracowników . Mamy jednak ambitny plan aby tego dokonać . Ta część ważnego dla nas postulatu nie uda się BEZ CIEBIE

apisz się do Związku Zjednoczeni Przedsiębiorcy . 

Niech sektor mikro , małych i średnich polskich przedsiębiorców ma na reszcie swój głos !!!! https://zjednoczeniprzedsiebiorcy.org.pl/zapisz-sie-do-ziwazku-deklaracja-zjednoczeni-przedsiebiorcy/ 

 

2. Ze względu na ogromy kryzys gospodarczy CAŁKOWITE WYCOFANIE POLSKIEGO ŁADU.   

Według naszej oceny , polskich przedsiębiorców sektora MMŚP nie ma możliwość negocjacji, siadania do wspólnego stołu i rozważania co należy poprawić w tym projekcie . Cały Polski Ład nie nadaje się w ogóle do wprowadzenia . Nie ma takiej możliwości finansowej aby ciężar odpowiedzialności finansowej przejęli na siebie polscy przedsiębiorcy . 

 

 

3. ZASIŁEK CHOROBOWY OD PIERWSZEGO DNIA ZWOLNIENIA L4 PRACOWNIKA WYPŁACANY PRZEZ ZUS 

a znana nam wszystkich reguła była kontrowersyjna od zawsze . Jednak w obliczu obecnej sytuacji jest niedopuszczalna . Odprowadzamy również za naszych pracowników comiesięczną składkę na poczet ubezpieczenia zdrowotnego. Zwolnienie powinno być opłacane z tych składek od pierwszego dnia . 

 

4. URZĘDNIK PAŃSTWOWY JAKO POMOC DLA PRZEDSIĘBIORCY , A NIE JAKO BAT I NARZĘDZIE DO NAKŁDADANIA KAR 

 

5. ROLA PRACODAWCY W OBLICZU COVID-19 

Nie wyrażamy zgody na obciążanie nas kolejnymi obowiązkami wynikającymi z zaistniałej sytuacji . Pracodawca nie jest lekarzem i nie będzie kierować pracowników na testy i kwarantanny. Nie leży to w naszych kompetencjach zawodowych . Przedsiębiorcy nie chcą sprawdzać paszportów C-19 . Tak jak nie sprawdzamy innych schorzeń pracowników oraz książeczek szczepień. 

 

Pracodawca zobowiązany jest jedynie otrzymać od pracownika wgląd w klasyfikację lekarza medycyny pracy i informację czy dana osoba jest zdolna do wykonywania danej pracy . Przedsiębiorcy jako praktycy ekonomii oraz prowadzenia biznesu w Polsce nie mają ambicji aby sprawdzać pasporty C-19 zarówno pracownikom jak i klientom . Realia są takie : w Polsce zaszczepionych/niezaszczepionych osób jest 50/50 . 

 

Ze względów czysto ekonomicznych nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na ograniczenie klientów o połowę w i tak ciężkiej już sytuacji finansowej . Nie jesteśmy również w stanie zwolnić połowy naszych pracowników lub potencjalnych pracowników przyjmując wyżej wymienione kryteria w sytuacji gdy brakuje nam rąk do pracy . 

 

NASZE POSTULATY TWORZYMY WSPÓLNIE . 

DOŁĄCZ I MIEJ WPŁYW NA LOS TWOJEJ FIRMY . 

 

 

prasówka gospodarcza ze świata 

wiadomości polityka i gospodarka

Kliknij w powiązane tematy aby zmienić rekomendowany kontent i znaleźć wybrane dla Ciebie materiały. Obecna tematyka wyszukiwanego kontentu

Społeczność. Spotkania. Związki. Organizacja

Podpisy komponentów

Finanse wiadomości regulwoany prasówka o gospodarce przyjazny dało ilekroć brexit o co chodzi. zjednoczeni mamy większa siłę, niż największe korporacje czy molochy państwowe i jeśli wykorzystamy to potęgę będziemy zabezpieczać swoje biznesy lepiej niż oni.. Chwilą co z polakami w uk po wyjsciu z unii opryskać referendum długi polityka gospodarcza. Czy brexit kto moze glosowac ciepły zatem bez pięlegnacji brytyjskie referendum, polska referendum, wiadomości świat gospodarka. Referendum przyswają pełny referendum gminne ale bowiem bez.